01 października 2017

Relacja z wizyty na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej Cyrk Zalewski Warszawa 2017.

Namiot katedra cyrku Zalewski
Jak już wspomniałem w poprzednim poście wieczorem byliśmy na spektaklu cyrku Zalewski w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej Warszawa 2017. Przed programem kupiliśmy bilet w cenie 40 zł. Zrobiliśmy kilka zdjęć i zajęliśmy swoje miejsca. Cyrkowe miasteczko udekorowane jest klombami pełnych kolorowych kwiatów. Wewnątrz namiotu znajduje się bufet oraz wielka armata, która służy do pokazu podczas przerwy. Tegoroczny festiwal prezentuje się następująco.

Część 1 
Parada powitalna z udziałem wszystkich artystów. 
Skoki na trampolinie -Adrenaline Team - Ukraina
Pokaz iluzji - Kamil Zalewski z zespołem - Polska
Pokaz psów - Duet Szeibe - Polska
Pokaz ekwilibrystyczny - Bazan Sisters - (na programie zapowiadane są jako artystki z Peru, na stronie internetowej podpisano je jako goście z Włoch)
Ekwilibrystyka na trapezie - Elizabeth Axt - Węgry 
Pokaz wielbłądów, lam i byków ze stajni szwedzkiego cyrku Olimpia - Kamil Zalewski - Polska

Podczas przerwy można było zobaczyć człowieka armatę z Brazylii, który swój numer zaprezentował przy bufecie cyrkowym. Ponadto można kupić popcorn, watę cukrową, napoje, słodycze. Przerwa trwała ponad 30 minut. 

Część 2 
Russian swing - Adrenaline Team - Ukraina
Pokaz koni ze stajni szwedzkiego cyrku Olimpia - Kamil Zalewski
Kobieta guma - Elizabeth Axt - Węgry 
Akrobaci na odskoczniach - Cretu Brohers - Rumunia 
Motory w kuli śmierci - Diorios - Brazylia
Finał z udziałem artystów. 
Gości bawi klaun - Don Christian - Austria
Gospodarzami programu są Kamil Zalewski i Patryk Gąsior 

Spektakl rozpoczął się o godzinie 18:00, natomiast skończył o 20:55.

Nam najbardziej podobały się skoki na trampolinie, akrobaci na odskoczniach oraz gimnastyka na trapezie.

Po programie wszyscy artyści udają się do bufetu gdzie rozdają autografy. Wcześniej musicie kupić specjalny plakat gdzie złożone zostaną podpisy cyrkowców. Karta do głosowania oraz petycja cyrk ze zwierzętami znajduje się w bufecie. W tym roku nie głosowaliśmy.

Miasteczko festiwalowe mieści się na placu przy centrum handlowym Wola Park. Z centrum dojedziecie autobusami linii 154 i 190. Bilet dla osoby dorosłej na sektor kosztuje 40 zł, do loży amfiteatr 50 zł, do loży 100 zł. Dzieci za bilet na sektor i do loży amfiteatr płacą 30 zł, do loży 40 zł. Bilet rodzinny 2 plus 2 na sektor kosztuje 130 zł, do loży amfiteatr 140 zł. Bilety można kupić przez internet lub w kasie cyrku.

Tym razem nie skupiliśmy się na robieniu zdjęć, tylko oglądaniu programu dlatego nasza galeria nie będzie zbyt bogata. Powoli się do tego przyzwyczajajcie, gdyż w cyrku chcielibyśmy się skupić na tym co widzimy, a nie fotografowaniu. Ważne, by to co najpiękniejsze zostało w naszej pamięci.

Zdjęcia naszego autorstwa dostępne są TUTAJ.