09 września 2017

Relacja z wycieczki do ZOO w Wilkowicach 2017.

Antylopa Eland Fot: Łukasz. 
Korzystając z ładnej pogody wczoraj z Łukaszem wybraliśmy się na wycieczkę do ZOO Wilkowice. Znajduje się ono kilka kilometrów za Tarnowskimi Górami. Zwiedzanie tego kompleksu zaczęliśmy po godzinie 12:00. Najpierw zaparkowaliśmy samochód na bezpłatnym parkingu. Później kupiliśmy bilet w cenie 10 zł i kukurydze do karmienia zwierząt w cenie 3 zł. W kasie otrzymaliśmy pieczątkę na rękę. Dzięki niej mogliśmy przez cały dzień wchodzić do ZOO i wychodzić. Po przekroczeniu kasy zobaczyliśmy wolierę papużek falistych. Później na ogromnym leśnym wybiegu wypatrywaliśmy jeleni wschodnich, jeleni szlachetnych, danieli i muflonów. Ciężko było, ale się udało. Gdy doszliśmy do stawów nakarmiliśmy łabędzie. Ogród posiada jednego czarnego i jednego niemego. Posiedzieliśmy chwilę i poszliśmy do głównego zwierzyńca. Tam czekały na nas owce grzywiaste arui, antylopy sitatunga, antylopy eland, antylopy nilgau, antylopy kob liczi, antylopy garna, antylopy gnu pręgowane, wielbłądy dwugarbne, lamy, walabie Benetta, mary patagońskie, pieski preriowe, kozy, owce, kuce, osły, nutrie, strusie emu, strusie nandu i pekari obrożne. W oddali było widać konie arabskie.

W strefie rekreacyjnej znajduje się plac zabaw dla dzieci, beczka, mała gastronomia, park linowy, plaża nad stawem, fontanna i łąka. W trzeciej strefie ZOO widzieliśmy kozy, gęsi, kaczki, indyki, perlice, świnie wietnamskie, kury, bażanty, surykatki, jeżozwierze, marmozety, uisititi, króliki, świnki morskie, szynszyle, ptaki, szopa pracza, żółwie. Po wyjściu z ZOO udaliśmy się do stadniny konnej, gdzie znajduje się także wybieg bydła szkockiego. Zwierząt jednak nie było na wybiegu.

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu. Bardzo nam się tutaj podobało. Miejsce ma ogromny potencjał, by w przyszłości stać się ZOO na jeszcze lepszym poziomie. Zwierzaki mają zagwarantowane odpowiednie warunki do życia, duże wybiegi, domki i profesjonalną opiekę. Sam Park jest zadbany, czysty, schludny. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tutaj wrócimy, bo naprawdę warto.

Fajną atrakcją było karmienie zwierząt. Kupiliśmy dwie torebki kukurydzy i nakarmiliśmy ptaki, osiołki, kozy, owce. Naprawdę fajne uczucie. Można też kupić marchewkę w cenie 1 zł za sztukę.

ZOO Wilkowice znajdują się w okolicach Tarnowskich Gór. Podróż swoim samochodem zajmuje około 10 minut. Trasa przebiega przez Zbrosławice. Niestety nie ma znaków prowadzących do ZOO.

Zdjęcia mojego autorstwa dostępne są TUTAJ.
Zdjęcia autorstwa Łukasza dostępne są TUTAJ.