08 października 2016

Relacja z wizyty w lunaparku Dadak Kielce 2016.

Idąc miastem stwierdziłem, że zajrzę na plac i zobaczę jak postępują prace przy budowie lunaparku Dadak. Gdy dotarłem na miejsce okazało się, ze wesołe miasteczko jest już otwarte. Byłem zdziwiony ponieważ sądząc po tym na jakim etapie byli wczoraj techniczni byłem przekonany, że Dadak będzie gotowy na przyjęcie pierwszych gości dopiero w niedziele. Pracownicy musieli wykonać kawał dobrej roboty, by zdążyć na czas. 

Zainteresowanie lunaparkiem było zerowe. Na placu nie widziałem ani jednego potencjalnego klienta. Z pewnością wpływ na to miała pogoda, która od kilku dni jest niesprzyjająca. Dziś w Kielcach było pochmurno, a temperatura ledwo przekroczyła pięć kresek powyżej zera. Było zimno. Najbliższe dni nie będą lepsze. Jeśli rzeczywiście tak będzie, to pobyt lunaparku w Kielcach będzie jednym wielkim niewypałem. Szkoda, zazwyczaj pogoda była, ludzie się kręcili. Kilka dni temu pisałem o tym, że sezon dla tej branży tak naprawdę już się skończył. Tylko wytrwali pozostali na trasie.

Lunapark Dadak dysponuje takimi karuzelami jak:
Kaczory (łabędzie), kolejka górska (dinozaur), Kamikaze, AutoDrom, karuzela wenecka dla dzieci, samochodziki dla dzieci, kolejka dla dzieci, bungee dla dzieci, strzelnica. W ofercie jest także dmuchana ślizgawka, ale dziś nie była rozstawiona. 

Po południu pojechałem do Pasażu Świętokrzyskiego. Byłem zdziwiony gdy na parkingu zobaczyłem inny lunapark. Było już ciemno więc nie było sensu robienia zdjęć. Jutro wybiorę się na Ślichowice i sprawdzę co to za wesołe miasteczko przyjechało do Kielc. Na pewno nie jest to polskie przedsiębiorstwo. W ofercie mają AutoDrom, karuzele smoki (łabędzie), karuzele łańcuchową, karuzelę dla dorosłych (poprawnej nazwy tego urządzenia nie znam). Jutro wieczorem dam wam znać co to jest za lunapark. 

Swoją drogą nie pierwszy raz tak się stało, że w Kielcach stacjonują dwa konkurencyjne lunaparki. Tego przedsiębiorstwa nie znam. Wybrali sobie pechowy termin, gdyż u nich tak samo jak u Dadaka nie było chętnych do skorzystania z ich atrakcji. Poniżej zamieszczam link do drugiej galerii zdjęć Lunaparku Dadak mojego autorstwa. 

Lunaparak Dadak Kielce 2016 album 2 fot: Erwin. Kliknij TUTAJ.