01 czerwca 2015

Relacja z wizyty w Parku Miniatur "Sabat Krajno", Krajno 2015.

W dniu wczorajszym postanowiliśmy zrobić sobie wycieczkę do Parku Miniatur "Sabat Krajno". Jest to ciekawe miejsce, które oferuje rozrywkę dla małych i dużych. Na początek polecamy spacer aleją miniatur, gdzie możecie zobaczyć znane na świecie budowle oraz cuda natury. Wśród nich znalazły się takie obiekty jak Coloseum w Rzymie, Plac Świętego Piotra w Rzymie, Krzywa Wieża w Pizie, Wieża Eiffla w Paryżu, Wodospad Niagara w Stanach, Wieże World Trade Center z Nowego Jorku, które we wrześniu 2001 roku zostały zniszczone z powodu ataku terrorystycznego, Wulkan Fuji, Wulkan Etna i inne.

Na szczycie alei miniatur czeka na was mini bar, który oferuje gofry z dżemem w cenie 6,50 zł, gofry z bitą śmietaną w cenie 7,50 zł, lody gałkowe w cenie 2,50 zł, czy hot dogi. Przed Piramidą na gości czeka Arab, z którym można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym punktem Sabatu jest Park Linowy. Cena za przejazd uzależniona jest od długości trasy. Ta najdroższa kosztuje 20 zł. Na miłośników mocnych wrażeń czeka kino 6D. Kupując dwa bilety na dwa różne seanse zapłacimy 15 zł, natomiast za jeden seans 10 zł. Szczególnie polecamy film rollercoaster, który naprawdę potrafi zakręcić w głowie. Efektem specjalnym jest woda, która tryska na widzów. Kolejną atrakcją jest autodrom. Samochodziki są doskonałą zabawą dla małych i dużych. Dzieci dodatkowo mogą skorzystać z innych urządzeń, w tym z dmuchanych zamków, czy wodnych piłek. Przed dolną budką z lodami znajduje się woliera papug. Toalety są bezpłatne. Już niebawem dojdzie kolejna atrakcja, a będzie nią rollercoaster. Zdjęcia dostępne są TUTAJ.

Sabat Krajno oferuje również restaurację, która serwuje zupy, desery i dania mięsne. Za zupę dnia zapłacimy 8 zł, natomiast pozostałe są w cenie 10 zł. Cena mięs rozpoczyna się już od 24 zł. Za każdy dodatek trzeba zapłacić osobno. Codziennie oferowane jest inne danie dnia. Niestety ceny nie podano.

Dojazd do Sabatu w Krajnie umożliwia komunikacja miejska w Kielcach. Codziennie z centrum kursują autobusy linii 47. Ponadto dojedziecie busami w kierunku Starachowic i Bodzentyna. Z Parku Miniatur blisko jest także do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Dosłownie jeden kilometr dzieli nas od wejścia na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysicę.